Δημιουργίες μαθητών για την Ημέρα του Ασφαλούς Διαδικτύου! “Connect with Respect. Σύνδεση με Σύνεση!”

Το 1ο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης, ως “Πρεσβευτής” και πολλαπλασιαστής της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου, συμμετέχει στις δράσεις και με τις δημιουργίες της Ομάδας μαθητών “Safer Internet 2013”, η οποία αποτελείται από μαθητές και των τριών τάξεων του Γυμνασίου. Οι μαθητές δημιούργησαν 2 Αφίσες Α2 και 2 T-Shirt για την ανάδειξη του συνθήματος “Connect with respect! – Σύνδεση με σύνεση!”, σύνθημα του φετινού εορτασμού της ημέρας ασφαλούς διαδικτύου.

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν σε όλα τα παιδιά της ομάδας για τις καταπληκτικές τους δημιουργίες αλλά και για τον υποδειγματικό τρόπο με τον οποίο συνεργάστηκαν, αξιοποιώντας, εξίσου υποδειγματικά, τα online εργαλεία συνεργασίας που προσφέρει το διαδίκτυο, για να συνεργαστούν εξ’ αποστάσεων στον ελεύθερο τους χρόνο και ακόμη και τα Σαββατοκύριακα.

Ένα μεγάλο Μπράβο σε όλους σας παιδιά!

Τα έργα της ομάδας:

• 1ο T-Shirt

T-Shirt-No1-Small

• 2o T-Shirt

T-Shirt-No2-Small

• 1η Αφίσα με τίτλο

Το διαδίκτυο δεν είναι παιχνίδι…ή μήπως είναι;

Κατέκτησε το Κάστρο του Ασφαλούς Διαδικτύου

AfisaNo1-Small 2

• 2η Αφίσα με τίτλο

Χαμογέλα στη Σύνδεση με Σύνεση!

AfisaNo2-Small

1ο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης

6 σχόλια

Μετάβαση στη φόρμα σχολίων

1. Μπράβο Λία!

Πολύ καλή η δουλειά των μαθητών σου!! Να τους δώσεις πολλά συγχαρητήρια

1. Σε ευχαριστούμε πολύ Νίκο!
      Θα τους μεταφέρω τα συγχαρητήρια σου και σίγουρα θα τους κάνουν χαρούμενους, γιατί δούλεψαν με πολύ μεράκι.

• Κώστας Τίγκας στο 27 Ιανουαρίου 2013 στις 4:38 μμ
    • Απάντηση

Μπράβο στους μαθητές και στη συνάδελφο για τις υπέροχες εμπνεύσεις τους. Πολύ ωραίες δημιουργίες, σου θυμίζουν πως τα απλά πράγματα που φτιάχνουν τα παιδιά είναι και πολύ όμορφα.

1. Αγαπητέ Κώστα σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια! Πραγματικά τους θαυμάζω κι εγώ…!

2. Μπράβο θερμά συγχαρητήρια για τις υπέροχες δημιουργίες, εντυπωσιασμένη..
    Χαρά
    Καρδίτσα