Σχολική Βιβλιοθήκη Βελεστίνου

Αχόρταγοι Αναγνώστες!!!…

Εργαστήρι Δημιουργικής Γραφής

Φεβ 201115

Η Σχολική Βιβλιοθήκη συμμετέχει στο πρόγραμμα που πραγματοποιείται φέτος στο σχολείο μας με θέμα: “Εργαστήρι Δημιουργικής Γραφής”. Στο εργαστήρι συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες της Β’ Λυκείου, οι οποίοι σε συνεργασία με τη φιλόλογο Αγγελική Χατζηκυριαζή και την υπεύθυνη της Βιβλιοθήκης μυούνται στην τέχνη της γραφής και τη γοητεία της λογοτεχνίας. Στη διάρκεια του προγράμματος τα παιδιά θα ασχοληθούν με αναγνώσεις λογοτεχνικών έργων ασκούμενοι στην κριτική τους και με τη συγγραφή δικών τους έργων γνωρίζοντας και εφαρμόζοντας τεχνικές αφήγησης.

2 σχόλια στο άρθρο

“Εργαστήρι Δημιουργικής Γραφής”

1. 17 Φεβρουαρίου, 2011 στις 11:08 μμ       manuel Έγραψε:

Kαλόοοοοοοο!
    Να δούμε και το αποτέλεσμα,
    τουλάχιστον από τα λιγότερο ντροπαλά παιδιά!

Μανόλης Νίνος
    Σχ. Βιβλιοθήκη 9ου Γυμ. Περιστερίου

2. 4 Μαρτίου, 2011 στις 11:51 πμ       Σχ.Βιβλιοθήκη ΓΕΝΙΚΟΛΥΚΕΙΟ ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ Έγραψε:

Ευελπιστούμε να έχουμε δείγματα γραφής αρκετών παιδιών, τα οποία και θα αναρτηθούν στο ιστολόγιο.