ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΙΝΔΟΥ

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το  ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΙΝΔΟΥ.
Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε  τα νέα του σχολείου μας και τα στοιχεία επικοινωνίας του.

Το σχολείο μας συστεγάζεται με το δημοτικό σχολείο της Λίνδου σε ένα νεοκλασικό κτίριο κάτω από τη μαγευτική Ακρόπολη και μια απίστευτη θέα στον κόλπο της Λίνδου. Μέσα σε αυτό το χώρο προσπαθούμε με πολλή αγάπη και σεβασμό, να δημιουργήσουμε τις ιδανικές συνθήκες ώστε τα παιδιά του νηπιαγωγείου να έρχονται σε ένα περιβάλλον οικείο και αγαπητό και να προετοιμάζονται με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για την επόμενη βαθμίδα της εκπαίδευσης, το δημοτικό σχολείο.

Σκοπός ενός Νηπιαγωγείου είναι να βοηθήσει την ολόπλευρη και ισόρροπη ανάπτυξη των νηπίων, σωματικά, νοητικά, συναισθηματικά και κοινωνικά. Αυτό προσπαθούμε να κάνουμε και εμείς στο νηπιαγωγείο Λίνδου, καλλιεργώντας τις αισθήσεις των παιδιών,  προκαλώντας το ενδιαφέρον τους για μάθηση και προάγοντας τη γνώση και κατανόηση δεξιοτήτων. Στο νηπιαγωγείο μας, προσπαθούμε να κάνουμε τα παιδιά να σκέφτονται, να δημιουργούν, να επιλύουν προβλήματα, να συνάπτουν σχέσεις με συνομηλίκους ανεξάρτητα από φύλο και καταγωγή, αναδεικνύοντας το παιχνίδι ως πυρήνα του  προγράμματος μας.

Χάρτης και πλήρη στοιχεία του σχολείου

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Νηπιαγωγείο Λίνδου 2021-22..

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ_ΝΓ Λίνδου_2021-2022

ΙΕΠ ταυτότητα σχολικής μονάδας συνοπτική μορφή