Σχολεία

Σήμερα είναι ημέρα χαράς για τους περισσότερους μαθητές της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, καθώς και των βρεφονηπιακών σταθμών, επείδη ανοίγουν 2 μήνες έπειτα από την εμφάνιση του νέου κορονοιού covid 19.
Συγκεκριμένα, ο πρωθυπουργός της Ελλάδας, Κυριάκος Μητσοτάκης, συμβουλευόμενος τους ειδικούς, αποφάσισε το άνοιγμα και της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης.
Όπως ανέφερε και ο καθηγητής, λοιμοξιολόγου και εκπροσώπου του Υπουργείου Υγείας, κύριο Σωτήρη Τσιόδρα, ήταν αναγκαίο να ανοίξουν για τουλάχιστον 10 ημέρες.
Και αυτό επειδή δεν είναι λίγα τα παιδιά τα οποία έχουν εμφανίσει σημάδια κατάθληψης και άλλων ψυχολογικών νοσημάτων, καθώς και άλλα έχουν αρχίσει να δείχνουν σημάδια εθισμού, λόγω της υπερβολικής δαπάνης του απεριόριστου ελεύθερου τους χρόνου στο διαδίκτυο.

Σχετικά με Βγενόπουλος Κωνσταντίνος

Ονομάζομαι Κωνσταντίνος και είμαι 11 χρονών!

Περισσότερες πληροφορίες

Δείτε όλα τα άρθρα του/της Βγενόπουλος Κωνσταντίνος →