Μουσείο Κινηματογράφου – Ταινιοθήκη Θεσσαλονίκης

Σεπ 201325

Το Μουσείο Κινηματογράφου – Ταινιοθήκη Θεσσαλονίκης, στο πλαίσιο των  εκδρομών που πραγματοποιούνται από τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, σας ενημερώνει για τα εκπαιδευτικά του προγράμματα προκειμένου να το εντάξετε σε μια  επίσκεψη σας στην  πόλη της Θεσσαλονίκης.

Η επικοινωνία για την οργάνωση των επισκέψεων σας,  πραγματοποιείται καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες  9.00 έως 15.00. Η διάρκεια των προγραμμάτων ποικίλλει από 60 – 75 λεπτά και κάθε ομάδα μαθητών πρέπει να συνοδεύεται από ένα τουλάχιστον υπεύθυνο εκπαιδευτικό. Στο χώρο του μουσείου μπορούν να φιλοξενηθούν έως 2 ομάδες (20 ατόμων) ταυτόχρονα και το κόστος είναι 2 ευρώ το άτομο.

Τα εκπαιδευτικά προγράμματα κλείνονται κατόπιν συνεννόησης στο τηλ. 2310 508398.

Πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο 2013_2014_ekpΒΘΜ_PER