#humanstories

Οι μεγάλες ιδέες ξεκινούν από ανθρώπους που επιθυμούν να αλλάξουν τον κόσμο. Τις περισσότερες φορές είναι αδύνατο να συμβεί αυτό. Όμως, αυτό που είναι δυνατό να συμβεί είναι να βελτιώσουμε τον κόσμο γύρω από εμάς, βάζοντας μικρά λιθαράκια, ώστε κάποτε να αλλάξει κι ολόκληρος ο κόσμος.  Όλες αυτές οι προσπάθειες από ανθρώπους χαρισματικούς και ονειροπόλους, κάποιες στιγμές συναντιούνται και τα λιθαράκια τους συνδυάζονται και αρχίζουν να χτίζουν τις βάσεις για αλλαγές.

To μικρό τους λιθαράκι έβαλαν οι μαθητές και οι μαθήτριες των Β’ , Ε’ & Στ’ τάξεων του σχολείου μας στέλνοντας μια κάρτα και μια ζωγραφιά στους μαθητές και τις μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Τελένδου, Μαθρακίου και των Αρκιών! Ένα μήνυμα αγάπης, φιλίας και αλληλεγγύης στον Σάββα – Παύλο, τον Τάσο,  τον Άγγελο και την Ηλιάνα!

268610655 513015756451766 6830175744001995 n

#humanstories από ktsimpidi's blog διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.