Προϋποθέσεις συμμετοχής στο δίκτυο

0

Συγγραφέας: Κ.Ε.ΠΕ.Α. Περτουλίου-Τρικκαίων | Κατηγορία Έγγραφα δικτύου, Νέα - Ανακοινώσεις | , στις 20-10-2014

Yποχρεώσεις και δυνατότητες των σχολικών μονάδων που συμμετέχουν στο Περιφερειακό Δίκτυο Π.Ε. του Κ.Π.Ε. Περτουλίου-Τρικκαίων με θέμα «Μαθαίνοντας τα μυστικά του σχολικού κήπου, εμπνεόμαστε και δημιουργούμε».

Κάθε σχολική μονάδα του δικτύου:

• Συμμετέχει για δύο, τουλάχιστον, διδακτικά έτη με έναρξη το σχ. Έτος 2013-14 και όχι κατ´ ανάγκην με την ίδια περιβαλλοντική ομάδα.
  • Αποστέλλει αντίγραφα όλων των εργασιών και του υλικού που παράχθηκε στο πλαίσιο του δικτύου, το οποίο συγκεντρώνεται σε σχετικό αρχείο του ΚΠΕ Περτουλίου –Τρικκαίων.

Κάθε εκπαιδευτικός, που συμμετέχει στο δίκτυο:

• Δύναται να συμμετέχει ως συντονιστής της Π.Ο του σχολείου του σε μια Διαδικτυακή Κοινότητα που περιλαμβάνει μία Ομάδα και ένα Ιστολόγιο. Διαχειριστής των εφαρμογών αυτών είναι το ΚΠΕ Περτουλίου-Τρικκαίων. Εκεί, οι σχολικές ομάδες επικοινωνούν, ανταλλάσσουν απόψεις, συνεργάζονται, μαθαίνουν και προβάλλουν το έργο τους στην ευρύτερη εκπαιδευτική κοινότητα.
  • Λαμβάνει βεβαίωση συμμετοχής για τις δράσεις του κι εφόσον τηρηθούν οι συμβατικές υποχρεώσεις της σχολικής του μονάδας.
  • Δύναται να συμμετάσχει κατά προτεραιότητα στα σχετικά με το δίκτυο σεμινάρια, εφ’ όσον υλοποιηθούν.

Άνοιγμα μενού