Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο PUBG
5 Απρ 2019

PUBG

Συντάκτης: ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ | Κάτω από: PUBG

Πεδία μάχης PlayerUnknown του ( PUBG ) είναι ένα online multiplayer παιχνίδι Royale μάχης που αναπτύχθηκε και δημοσιεύθηκε από PUBG Corporation , μιας θυγατρικής της Νότιας Κορέας εταιρείας βιντεοπαιχνιδιών Bluehole . Το παιχνίδι βασίζεται σε προηγούμενες τροποποιήσεις που δημιουργήθηκαν από τον Brendan “PlayerUnknown” Greene για άλλα παιχνίδια, εμπνευσμένα από την ιαπωνική ταινία Battle Royale 2000, και επεκτάθηκε σε αυτόνομο παιχνίδι κάτω από την δημιουργική κατεύθυνση του Greene. Στο παιχνίδι, μέχρι εκατό παίκτες αλεξίπτωτο σε ένα νησί και σκούπισμα για όπλα και εξοπλισμό για να σκοτώσουν τους άλλους, αποφεύγοντας τον θάνατο. Η διαθέσιμη ασφαλή περιοχή του χάρτη του παιχνιδιού μειώνεται στο μέγεθος με την πάροδο του χρόνου, κατευθύνοντας τους επιζώντες παίκτες σε αυστηρότερες περιοχές για να αναγκάσουν συναντήσεις. Ο τελευταίος παίκτης ή ομαδικότητα κερδίζει τον γύρο.

Πηγή<https://en.wikipedia.org/wiki/PlayerUnknown%27s_Battlegrounds>

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Φαγητό