Πίσω ξανά!!!

Μετά από αρκετά χρόνια!!!! να ‘μαι ξανά στο μπλογκ μου!!! Καλή χρονιά, με υγεία!!! Και ελπίζω το 2019 να ενημερώνω το μπλογκ μου πιο συχνά!!!

Σχετικά με ΚΩΝΣΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

Βιογραφικό σημείωμα

ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Ευαγγελια Κωνστα

ΘΗΒΑ (Ελλάδα)

konstaev@sch.gr

AOL Instant Messenger (AIM) Konsta eva

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

Είμαι μόνιμη καθηγήτρια Γαλλικής και υπηρετώ εδώ και δέκα χρόνια στο Γυμνάσιο με Λυκειακές τάξεις Ασωπίας. Έχω σπουδάσει Γαλλική γλώσσα και φιλολογία στο ΕΚΠΑ και Μετάφραση στις γλώσσες αγγλικά-γαλλικά-ελληνικά στο Ιόνιο πανεπιστήμιο. Έχω επίσης πιστοποίηση C1 στα Ιταλικά. Έχω παρακολουθήσει πολλά σεμινάρια ξένων γλωσσών, ειδίκευση στην μετάφραση στο πανεπιστήμιο του Surrey στην Αγγλία καθώς και μαθήματα γλώσσας στο πανεπιστήμιο Uni-bastions στην Γενεύη, Ελβετία. Έχω συμμετάσχει σε ένα πρόγραμμα Comenius KA1 ενδοϋπηρεσιακής κατάρτισης εκπαιδευτικών στην Μάλτα για τη διδακτική των ξένων γλωσσών καθώς και σε πρόγραμμα Erasmus+ KA1 ενδοϋπηρεσιακής κατάρτισης εκπαιδευτικών στην Φινλανδία-Εσθονία για τις Καλές Πρακτικές στην συγκριτική αξιολόγηση σχολικών μονάδων. Επίσης, έχω συμμετάσχει σε προγράμματα Comenius KA2 και Erasmus+ KA2 ανταλλαγών μεταξύ σχολείων, στο ένα εκ των οποίων ήμουν συντονιστής. Μ’ αρέσουν τα ταξίδια, οι ξένες γλώσσες και οι κατασκευές. Είμαι παντρεμένη κι έχω ένα παιδί.

Κατηγορίες: Ποια είμαι. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.