Εκδήλωση “Όλοι ίδιοι, όλοι διαφορετικοί” : 2014-08-28

idioi

06 Μαρτίου 2014

Στις 6 Μαρτίου , Παγκόσμια Ημέρα κατά της  Βίας στο σχολείο,πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στο σχολείο από την Ομάδα Αγωγής Υγείας με θέμα “Όλοι ίδιοι, όλοι διαφορετικοί”.

Τονίστηκε η σημασία της αρμονικής συνύπαρξης, της αγάπης και του σεβασμού στον σχολικό χώρο και πως κανένας δεν έχει δικαίωμα να βάζει ταμπέλες  και να τοποθετεί τους άλλους στο περιθώριο.

Την προσπάθεια αυτή στήριξε με την παρέμβασή του, ο ψυχολόγος  κ. Βραχιώλιας  Στράτος, που συζήτησε με τους μαθητές για την διαφορετικότητα των ανθρώπων.

Οι μαθητές της ομάδας Αγωγής Υγείας: Δημητριάδου Αγαθή Α1, Κούγκουλος Δημήτρης Α1, Μπίτσης Κωνσταντίνος Α2, Πέτροβιτς Φένια Β1, Ευθυμίου Μαρίνα Β4, Μικαελιάν Καλλιόπη Β4,
Ντόλα Νικολέτα Γ4, Κώτα Ελένη Γ4, Μισαακιάν Χριστίνα Γ5, Μόραλης Νεκτάριος Γ5, Τσελεμπόνης  Αντώνης  Γ5, Ποιμενίδης Νίκος Γ5.

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες: Παπασιαπαλίνη Αναστασία, Χαβρουζά Ολυμπία.
Τεχνική υποστήριξη:                  Ματανάς Κων/νος