Το Έγκλημα στην Αρχαία Αγορά είναι ένα βιβλίο μυστηρίου πράγμα πού μαρεσει αλλά έχει επίσης πολλές ενδιαφέρουσες πληροφορίες για την Αρχαία Ελλάδα που συνήθως δεν είναι σε σχολικά βιβλία. Ξέροντας πως θα είχε και μυστηρίο αλλά και πληροφορίες για την Αρχαία Ελλάδα περίμενα πολλά από αυτό το βιβλίο και ευτυχώς, είχε όλα όσα ήθελα. Ο … Συνεχίστε να διαβάζετε το Ο Αλέξανδρος Κατίνας, μαθητής της Α τάξης, διάβασε και σας προτείνει το δεύτερο βιβλίο της Λέσχης Φιλαναγνωσίας του ΓΕΛ Κρεμαστής: «Έγκλημα στην αρχαία αγορά» της Claude Mosse»..