Προφίλ Κωνσταντίνου Κλάγκου

Ονομάζομαι Κωνσταντίνος Κλάγκος. Είμαι Σχολικός Σύμβουλος Φιλολόγων. Γεννήθηκα το 1951 στα Γιάννενα και από τρακονταετίας περίπου μένω μόνιμα στο Αίγιο. Ασχολούμαι με το θέατρο, από την πλευρά της σκηνοθεσίας,  εδώ και τριάντα χρόνια. Έχω ανεβάσει μέχρι σήμερα εκατόν οκτώ παραστάσεις (είκοσι ένα με μαθητές, έξι με ΑμΕΑ και τις υπόλοιπες με ενήλικες ερασιτέχνες).

Στις 17/18/19/20-Απριλίου-2010 παρουσιάζεται, με τη σκηνοθετική μου καθοδήγηση και με την θεατρική ομάδα

Αποφοίτων Αιγίου, στη θεατρική της μορφή η γνωστή ΚΑΛΠΙΚΗ ΛΙΡΑ του Γιώργου Τζαβέλα.

Η παράσταση θα πραγματοποιηθεί το Δημοτικό Κινηματογραφό ΑΠΟΛΛΩΝ Αιγίου, ώρα έναρξης: 21:15

Χώρα: Ελλάδα
Πόλη/χωριό: Αίγιο
Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: kklagkos@sch.gr
Μαθήματα: Εφαρμογές των Νέων Τεχνολογιών στην Περιβαλλοντική Εκπαίδευση
Τελευταία πρόσβαση: Παρασκευή, 9 Απριλίου 2010, 07:05 μμ  (1 δευτερόλεπτο)
Ρόλοι: Φοιτητής
Ομάδα: Ανδραβίδα
Κατηγορίες: Γενικά | Γράψτε σχόλιο

Γειά σου Κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Κατηγορίες: Γενικά | 1 σχόλιο