Ευχετήριες Κάρτες, Τετράδια και Χειροποίητα Είδη από την Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών

Το ΥΠΑΙΘ ενημερώνει τους/τις μαθητές/τριες και τους Συλλόγους Διδασκόντων των σχολείων, ότι η Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών διαθέτει ευχετήριες κάρτες, τετράδια και χειροποίητα είδη από τα παραγωγικά εργαστήρια των παιδιών της. Ο σκοπός της διάθεσης των καρτών, των τετραδίων και των χειροποίητων ειδών είναι η στήριξη της Εταιρείας Προστασίας Σπαστικών, ώστε να καλύψει όλο και περισσότερες ανάγκες παιδιών και εφήβων, που χρήζουν βοήθειας, αλλά παράλληλα και η ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών και των εκπαιδευτικών προς την κατεύθυνση της μείωσης των προκαταλήψεων και της μεγαλύτερης κατανόησης και ευαισθησίας.
Για περισσότερες πληροφορίες και παραγγελίες μπορείτε να απευθυνθείτε:
ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΣΠΑΣΤΙΚΩΝ, ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ «ΠΟΡΤΑ ΑΝΟΙΚΤΗ»
Μ. Γερουλάνου 117, Τ.Κ. 16452, Αργυρούπολη
Τηλ. Επικοινωνίας: 210-9622290, Fax: 210-9644330