«Γιατροί Καρδιάς»: Έγκριση επισκέψεων στα σχολεία Α/θμιας και Β/μιας Εκπ/σης της Χώρας.

Το Υπουργείο Παιδείας εγκρίνει τις επισκέψεις στελεχών της οργάνωσης «Γιατροί Καρδιάς» στα σχολεία Α/θμιας και Β/θμιας της Χώρας για το σχολικό έτος 2013-2014, προκειμένου να ενημερώσουν τους μαθητές/τριες για το ανθρωπιστικό έργο που επιτελούν. Οι ενημερώσεις θα πρέπει να πραγματοποιούνται σε συνεργασία με τους Υπεύθυνους Αγωγής Υγείας & Σχολικών Δραστηριοτήτων της οικείας Διεύθυνσης και μετά από άδεια των Διευθυντών των Σχολικών Μονάδων, χωρίς να παρακωλύεται η εφαρμογή του ωρολογίου σχολικού προγράμματος. Απαγορεύεται δε, η διανομή οποιουδήποτε ενημερωτικού ή εκπαιδευτικού υλικού στους μαθητές. Η συμμετοχή των μαθητών/τριών είναι προαιρετική.

Για περισσότερες πληροφορίες στα τηλέφωνα 2103317288, 2103317291 και στην ιστοσελίδα www.heartdoctors.gr