Η σύνθεση της Συντονιστικής Επιτροπής του Παρατηρητηρίου Πρόληψης της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού

πηγή: http://esos.gr    06 Φεβ. 2013, 23:35
Tα μέλη της Ενδεκαμελούς  Συντονιστικής Επιτροπής του Παρατηρητηρίου Πρόληψης της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού είναι:
1. Αρτινοπούλου Βασιλική του Αναστασίου, Καθηγήτρια Εγκληματολογίας στο Πάντειο Πανεπιστήμιο.
2. Βεντήρης Παρασκευάς -Παναγιώτης του Μαρίνου, Προϊστάμενος Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας.
3. Μόσχος Γεώργιος του Ιωάννη, Βοηθός Συνήγορος του Πολίτη για τα Δικαιώματα του Παιδιού.
4. Παπαϊωάννου Κωνσταντίνος του Αποστόλου Εκπαιδευτικός, Πρόεδρος της Εθνικής Επιτροπής για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου.
5. Σκανδάμης Μαρίνος του Μιχαήλ
6. Μερκούρης Στυλιανός του Ανδρέα, Προϊστάμενος Διεύθυνσης Σπουδών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
7. Παπαχρήστος Κωνσταντίνος του Λουκά, Προϊστάμενος Διεύθυνσης Σπουδών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
8. Ζυγούρη Έλενα του Φιλήμωνος, Σχολική Σύμβουλος
9. Κατερέλος Ιωάννης του Δημητρίου, Καθηγητής Ψυχολογίας στο Πάντειο Πανεπιστήμιο.
10. Θεοδωρακόπουλος Ιωάννης του Κωνσταντίνου, Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας.
11. Μαυροπούλου Ευθυμία του Χαρίτου, Νομικός.