Σχολικά είδη από την UNICEF

Η UNICEF διαθέτει μία αξιόλογη σειρά ποιοτικών σχολικών ειδών, που δίνουν στους μαθητές/τριες τη χαρά της προσφοράς στα λιγότερο προνομιούχα παιδιά του πλανήτη. Η πώληση των ειδών UNICEF αποτελεί έναν από τους πλέον σημαντικούς τρόπους εξεύρεσης πόρων για την εξασφάλιση του δικαιώματος στην εκπαίδευση για ακόμα περισσότερα παιδιά.
Η φετινή συλλογή θα χαροποιήσει τους μαθητές και θα καλύψει τις ανάγκες των εκπαιδευτικών. Αναλυτικότερα, τα σχολικά είδη που διατίθενται είναι: τα πολύ γνωστά τετράδια UNICEF σε σετ των τεσσάρων τεμαχίων, καθώς και μεμονωμένα τετράδια και σπιράλ, γραφική ύλη, σακίδια και κασετίνες. Οι ενδιαφερόμενοι φορείς μπορούν να ενημερωθούν τόσο για την ανθρωπιστική δράση της UNICEF στον κόσμο, όσο και για την πλήρη συλλογή της και από την ιστοσελίδα της www.unicef.gr.