Εκπαιδευτικό Υλικό για το 7ο Εκπαιδευτικό Σεμινάριο ΣΔ με τίτλο: «η μέθοδος της Ερευνητικής Εργασίας (project) στο Γυμνάσιο και στο Λύκειο»

Eνημέρωση Nέα Εγχειρίδια-Άρθρα

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, στο πλαίσιο των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Πολιτιστικών Θεμάτων), διοργανώνει το 7ο κατά σειρά εκπαιδευτικό σεμινάριο βιωματικού χαρακτήρα για ομάδες εκπαιδευτικών Γυμνασίων, ΓΕΛ και ΕΠΑΛ όλων των ειδικοτήτων με το γενικό τίτλο: «η μέθοδος της Ερευνητικής Εργασίας (project) στο Γυμνάσιο και στο Λύκειο» και προτεινόμενο θέμα: «διερεύνηση του τρόπου διαχείρισης, σήμερα και πριν από 30 έτη, των “λαθών”, που αφορούν στην εκπαιδευτική διαδικασία και στις συμπεριφορές μέσα στο σχολείο».
Το εκπαιδευτικό υλικό που υποστηρίζει το σεμινάριο αυτό, υπάρχει στη διαδικτυακή θέση: http://www.ted.com/talks/lang/el/diana_laufenberg_3_ways_to_teach.html και στα παρακάτω δύο έγγραφα: matsaggouras_erevnitikes_ergasiespraktika_lathI