Εκπαιδευτικό Σεμινάριο με τίτλο: «Μια ήρεμη τάξη δεν είναι πάντα αυτό που φαίνεται».

Eνημέρωση Nέα Προσωπικές Εργασίες

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πέλλας, στο πλαίσιο των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων, διοργανώνει το 6ο κατά σειρά εκπαιδευτικό σεμινάριο βιωματικού χαρακτήρα, για ομάδες εκπαιδευτικών Γυμνασίων, ΓΕΛ και ΕΠΑΛ, όλων των ειδικοτήτων. Ο τίτλος του 6ου αυτού σεμιναρίου είναι: «Μια ήρεμη τάξη δεν είναι πάντα αυτό που φαίνεται», αφορά στη διαμόρφωση του κλίματος στο σχολείο και αποτελεί συνέχεια των πέντε προηγούμενων, αλλά μπορούν να το παρακολουθήσουν και εκπαιδευτικοί που δεν μετείχαν στα προηγούμενα σεμινάρια. Οι εργασίες του 6ου σεμιναρίου θα βασιστούν στη Θεωρία της Μετασχηματίζουσας Μάθησης (Jack Mezirow) και στην εκπαιδευτική τεχνική «μελέτη περίπτωσης».
Η πρόσκληση και η αίτηση συμμετοχής είναι διαθέσιμα στο έγγραφο:   dt_symmetoxi