Διεθνής Διαγωνισμός Φωτογραφίας για μαθητές. Παράταση προθεσμίας μέχρι 20.05.2012

Ο Διεθνής Διαγωνισμός Φωτογραφίας «εστιάστε στην ενέργεια» απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων. Πληροφορίες για το διαγωνισμό είχαν σταλεί το Δεκέμβρη του 2011 μέσω του Υπουργείου Παιδείας. Ως τώρα η συμμετοχή των σχολείων, και η δημιουργικότητα των μαθητών, ειδικότερα της επαρχίας, ξεπέρασε τις προσδοκίες μας. Είναι μεγάλη μας χαρά που οι εκπαιδευτικοί δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό για τη διαπαιδαγώγηση της νέας γενιάς, ανεξάρτητα από τους δύσκολους καιρούς που ζούμε. Παρόλο που υπάρχει μεγάλη συμμετοχή στο διαγωνισμό, πιστεύουμε ότι υπάρχουν πολλοί ακόμα περιβαλλοντικά ευαισθητοποιημένοι καθηγητές που θα ήθελαν να συμμετάσχουν με τους μαθητές τους στο διαγωνισμό Φωτογραφίας. Γι’ αυτό το λόγο, απλοποιήσαμε τον τρόπο αποστολής των φωτογραφιών των μαθητών  και την ημερομηνία λήξης του διαγωνισμού, η οποία παρατείνεται έως τις 20 Μαΐου 2012 ώστε να μπορέσουν να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό και τα υπόλοιπα σχολεία.
Περισσότερα στο έγγραφο: diagwnismos_fwtografias