17ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης 2011-12. Συμμετοχές μέχρι 6/4/2012

O  Σύνδεσμος Εκδοτών Βόρειας Ελλάδας, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του ΚΒ’ Πνευματικού Μαΐου 2012 “η Πολιτιστική Άνοιξη της Θεσσαλονίκης”, προκηρύσσει το 17ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης. Στο διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές Γυμνασίων, Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων με ένα έως τρία ποιήματα ο καθένας. Τα ποιήματα θα αποσταλούν ταχυδρομικώς μέχρι την 6η Απριλίου 2012 στη διεύθυνση του Συνδέσμου Εκδοτών Βόρειας Ελλάδας, Θεοφίλου 13, 54633 Θεσσαλονίκη. Εντός του φακέλου πρέπει να περιλαμβάνονται τα στοιχεία επικοινωνίας του σχολείου και των μαθητών (Δ/νση, τηλέφωνο, fax, email). Η απονομή των βραβείων και των επαίνων θα πραγματοποιηθεί το Μάιο του 2012, σε αίθουσα πολιτισμού της Θεσσαλονίκης.
Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο Σύνδεσμο Εκδοτών Βόρειας Ελλάδας, στο τηλέφωνο 2310-286377 καθώς και να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.sekve.gr