Καλλιτεχνικές συμπράξεις από το Σύνδεσμο Κοινωνικής Ευθύνης για Παιδιά και Νέους στα εργαστήρια του Μουσείου Βορρέ

Ο Σύνδεσμος Κοινωνικής Ευθύνης για Παιδιά και Νέους (Σ.Κ.Ε.Π.) διοργανώνει για 4η χρονιά τη δράση «αποτυπώματα» για μαθητές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και προσκαλεί παιδιά και νέους με αναπηρίες, παιδιά και νέους που βρίσκονται σε ιδρύματα, σε κοινωνικούς φορείς και ειδικά σχολεία, αλλά και παιδιά δημοτικού, γυμνασίου, λυκείου και φοιτητές πανεπιστημίου που δεν έχουν κάποια αναπηρία αλλά έχουν διάθεση να δημιουργήσουν, να παίξουν και να γνωριστούν με συνομηλίκους  μέσω της τέχνης, σε ένα περιβάλλον ελεύθερο από λογοκρισία και μεσολαβητές, συμμετέχοντας στις καλλιτεχνικές συμπράξεις.

Περισσότερα στο έγγραφο apotypwmata_mouseio_vorre