Βιωματικό Σεμινάριο Σχολικών Δραστηριοτήτων (Οκτώβριος/Νοέμβριος 2011)

Eνημέρωση Nέα Προσωπικές Εργασίες

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Πέλλας, στο πλαίσιο των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων, (Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Πολιτιστικών Θεμάτων), διοργανώνει σεμινάριο βιωματικού χαρακτήρα, για ομάδες εκπαιδευτικών όλων των ειδικοτήτων. Για το σχηματισμό μίας ομάδας, απαραίτητη προϋπόθεση είναι να εκδηλώσουν ενδιαφέρον τουλάχιστον 14 εκπαιδευτικοί. Προβλεπόμενοι τόποι είναι: Έδεσσα, Γιαννιτσά και Αριδαία.

Το κεντρικό θέμα του σεμιναρίου είναι: «εκπαίδευση στις αρχές καλής λειτουργίας της μαθητικής ομάδας μάθησης». Η επιλογή του θέματος σχετίζεται με το γεγονός ότι οι μαθητές που εμπλέκονται στα προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων, σχηματίζουν μικρές ή μεγάλες ομάδες μάθησης.

Περισσότερα στα έγγραφα    prosklisi_leitourgia_omadas και  deltio_symmetoxis