έφηβοι και παρέα (άρθρο μαθητικής ομάδας αγωγής υγείας)

Εγχειρίδια-Άρθρα Προσωπικές Εργασίες

Άρθρο/έρευνα  που παρουσίασε η μαθητική ομάδας Αγωγής Υγείας του 1ου  Γυμνασίου Γιαννιτσών, στην ημερίδα Αγωγής Υγείας που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  σε συνεργασία με το Κέντρο Εκπαίδευσης Κοινωνικής Υποστήριξης και Κατάρτισης Ατόμων με Αναπηρία (ΚΕΚΥΚΑμεΑ) και τη Σχολή Γονέων Νομού Πέλλας. Τα πρακτικά της ημερίδας δημοσιεύτηκαν σε τόμο με τα στοιχεία: Κιουρτσής,Κ., επιμέλεια (2006). Συμπεριφορές και προκαταλήψεις απέναντι στους γραπτούς και στους άγραφους κανόνες του Σχολείου, της Οικογένειας και της Κοινωνίας. Έδεσσα: Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νομού Πέλλας-Τομέας Αγωγής Υγείας. ISBN : 960- 9169-0-9.

Η ημερίδα πραγματοποιήθηκε στην Έδεσσα, στο κινηματοθέατρο «Μέγας Αλέξανδρος», την Τετάρτη 10 Μαϊου 2006, ώρες 16:00 – 21:00

Το κείμενο του άρθρου είναι διαθέσιμο στο έγγραφο:  efivoi_kai_parea