Δημιουργούμε… φιλολογικά

4ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης

Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδια

| 0 σχόλια

Την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου 2020 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ Γυμνασίου του σχολείου μας συμμετείχαν στο ενημερωτικό εκπαιδευτικό πρόγραμμα της ζωοφιλικής ομάδας «Ζω.Ε.Σ» για την προστασία των αδέσποτων ζώων αλλά και τη δική τους προστασία από αυτά. Στόχος η ευαισθητοποίηση των μαθητών για τα αδέσποτα και τη ζωοφιλία.

Μαθητές και μαθήτριες της Α΄ Γυμνασίου ζωγράφισαν στέλνοντας τα ζωοφιλικά τους μηνύματα, με αφορμή τη συμμετοχή τους στο συγκεκριμένο εκπαιδευτικό πρόγραμμα και δημιούργησαν το βίντεο «Τα σκυλιά δεν είναι παιχνίδια».

Μάρθα Μ. Α2, Απόστολος Κ. Α2,  Γιώργος Κ. Α2,  Άννα Π. Α5,  Γλυκερία Τσ.-Θεοδώρα Χ.-Άννα Τσ., Α5, Κωνσταντίνα Τσ. Α5