![jazz](https://blogs.sch.gr/kgkortsila/files/2018/12/jazz-150x150.jpg?x89292)
“Cretan tradition meets London’s Avant Garde”
Με τις καλύτερες των εντυπώσεων σε μια ξεχωριστή βραδιά jazz σε γνωστό Jazz club στο κέντρο της πόλης μας
Η δεξιοτέχνης αρπίστα Maria-Christina Harper από το Λονδίνο και ο λαουτιέρης Γιάγκος Χαιρέτης από την Κρήτη, για μία μοναδική συναυλία στο Duende Jazz Bar στη Θεσσαλονίκη, την Κυριακή 2 Δεκεμβρίου. Το πρωτότυπο ντουέτο συνδυάζει την μουσική παράδοση της Κρήτης με την πειραματική μουσική σκηνή του Λονδίνου. Τα ιδιαίτερα μουσικά τοπία που ο Χαιρέτης δημιουργεί με το λαούτο του, πολλές φορές σε ροκ ύφος, μπλέκουν με το δυναμικό και πειραματικό παίξιμο της Μαρίας-Χριστίνας στην ηλεκτρική της άρπα.
Γιάγκος Χαιρέτης
- Λαούτο
- Φωνή
Maria-Christina Harper
- Ηλεκτρική Άρπα