Φεβ 201813

Στα πλαίσια των δράσεων ενίσχυσης της συνεργασίας σχολείου – οικογένειας, την Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου 2018 πραγματοποιήθηκε στο 3οΝηπιαγωγείο Μύρινας- Μποβολέτειο, ημερίδα με προσκεκλημένους ομιλητές την Διεπιστημονική Ομάδα του ΚΕ.Δ.Δ.Υ Λήμνου. Τα θέματα της ημερίδας αφορούσαν την ενημέρωση των γονέων για τις υπηρεσίες που προσφέρει το ΚΕ.Δ.Δ.Υ, την σημασία της πρώιμης παρέμβασης, τα στάδια ανάπτυξης του Λόγου και της Ομιλίας και την κοινωνική και την συναισθηματική ανάπτυξη των παιδιών.

Το ενδιαφέρον των γονέων ήταν μεγάλο κι αυτό απέδειξε η πολυπληθή παρουσία τους στην ημερίδα και η ενεργή συμμετοχή τους στην συζήτηση που ακολούθησε.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ 3ΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΜΥΡΙΝΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ: "ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΤΟΙΜΌΤΗΤΑ"

Φεβρουάριος 2018