Διαδικασία αιτήματος Συμβουλευτικής στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό

Ανακοινώσεις Ανακοινώσεις-Συ.Ε.Π

Η υπηρεσία μας δέχεται:

• Αιτήματα γονέων για ατομικές συνεδρίες μαθητών Β’ και Γ’ Λυκείου (τεστ – προσωπική συνέντευξη – συμβουλευτική για ζητήματα επαγγελματικού προσανατολισμού)
  • Αιτήματα σχολείων για ομαδικές ενημερώσεις

Διαδικασία

Οι μαθητές/τριες της Β’ και Γ’ τάξης του Λυκείου που επιθυμούν συμβουλευτική υποστήριξη σε ζητήματα επαγγελματικού προσανατολισμού θα πρέπει:

• Να καταθέσουν αίτηση στο Κ.Ε.Σ.Υ Λευκάδας (Καλκάνη 15 – Λευκάδα) συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη από τους γονείς/κηδεμόνες ή από τους ίδιους εάν είναι ενήλικοι.

ΑΙΤΗΣΗ ΓΟΝΕΑ .doc

• Η αίτηση μπορεί να αποσταλεί με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο e-mail : kesyp@dide.lef.sch.gr ή με FAX : 2645021763
  • Μετά την παραλαβή της αιτήσεως η υπεύθυνη εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής (ΠΕ11) με εξειδίκευση στη Συμβουλευτική στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό κα. Μιχαηλίδου Ευθυμία Ηλέκτρα θα επικοινωνήσει μαζί σας για τον καθορισμό της συνάντησης.