Σπουδά…ζω στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας – το πρόγραμμα της σημερινής εκδήλωσης

Απρ 202114

15:00 – 15:10                                                                                                                                                                                                      Καλωσόρισμα στην εκδήλωση από τους εκπαιδευτικούς του τομέα Συμβουλευτικής στον Επαγγελματικό Προσανατολισμό των Κ.Ε.Σ.Υ. Λάρισας και Καρδίτσας.

15:10 – 15:30
Παρουσίαση του Τμήματος Γεωπονίας-Αγροτεχνολογίας από την Πρόεδρο του Τμήματος, Καθηγήτρια Ελένη Βογιατζή – Καμβούκου.

15:30 – 15:50
Παρουσίαση του Τμήματος Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος από τον Αναπληρωτή Πρόεδρο, Καθηγητή Γεώργιο Νάνο.

15:50 – 16:10
Παρουσίαση του Τμήματος Επιστήμης Ζωικής Παραγωγής από τον Επίκουρο Καθηγητή Θεμιστοκλή  Γιαννούλη.

16:10 – 16:30
Παρουσίαση του Τμήματος  Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής από τον Πρόεδρο του Τμήματος, Καθηγητή Ιωάννη Σ. Μποζιάρη.

16:30 – 16:50
Παρουσίαση του Τμήματος Δημόσιας και Ενιαίας Υγείας από τον Αναπληρωτή Καθηγητή Πολυχρόνη Κωστούλα και την Επίκουρη Καθηγήτρια Αθηνά Οικονόμου.

16:50 – 17:10
Παρουσίαση του Τμήματος Περιβάλλοντος από τον Πρόεδρο του Τμήματος, Αναπληρωτή Καθηγητή Ευθύμιο Προβίδα.

17:10 – 17:30
Παρουσίαση του Τμήματος Συστημάτων Ενέργειας από την Πρόεδρο του Τμήματος, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ελπινίκη Παπαγεωργίου  και τον Επίκουρο Καθηγητή Θεοδόση Θεοδοσίου.

17:30 – 17:50
Παρουσίαση του Τμήματος  Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας από τον Αναπληρωτή Καθηγητή Πολυμέρη Βόγλη.

17:50 – 18:10
Παρουσίαση του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης από τον Κοσμήτορα της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών, Αναπληρωτή Καθηγητή Παναγιώτη Πολίτη.

18:10 – 18:30
Παρουσίαση του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης από την Επίκουρη Καθηγήτρια Μάρθα Κατσαρίδου.

18:30 – 18:40
Λήξη
διήμερης διαδικτυακής ενημερωτικής εκδήλωσης.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες να συνδεθούν 10΄νωρίτερα της προκαθορισμένης ώρας στο σύνδεσμο: https://minedu-secondary2.webex.com/meet/vlachodi

Στον παρακάτω πίνακα, δείτε σε ποιο επιστημονικό πεδίο (ΓΕ.Λ.) ή σε ποιο τομέα (ΕΠΑ.Λ.) ανήκουν τα τμήματα που παρουσιάζονται σήμερα.

από κάτω από: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σπουδά…ζω στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας – το πρόγραμμα της σημερινής εκδήλωσης