ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. ΛΑΡΙΣΑΣ

Κέντρο Διεπιστημονικής Αξιολόγησης, Συμβουλευτικής & Υποστήριξης Λάρισας

Παρουσιάσεις τμημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Μαρ 202130

Οι παρουσιάσεις των τμημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (Αρχιτεκτόνων Μηχανικών/ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών/Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης / Μηχανολόγων Μηχανικών/ Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών/ Πολιτικών Μηχανικών / Φυσικοθεραπείας/ Ιατρικής)  από τη δεύτερη ημέρα της Διαδικτυακής Ενημερωτικής Εκδήλωσης για μαθητές και μαθήτριες Γ Λυκείου με θέμα:

«Σπουδά…ζω στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας».

Παρουσίαση του Τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών από τον καθηγητή του τμήματος κ. Καναρέλη Θεοκλή.

Παρουσίαση του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών από τον Αναπληρωτή Καθηγητή του Τμήματος κ. Χρήστο Σωτηρίου.

Παρουσίαση του Τμήματος Μηχανικών Χωροταξίας, Πολεοδομίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης από τον Επίκουρο Καθηγητή του Τμήματος κ. Ανέστη Γουργιώτη.

Παρουσίαση του Τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας από τον Πρόεδρο του Τμήματος κ. Σπύρο Καραμάνο.

Παρουσίαση του Τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών από τον Πρόεδρο του Τμήματος κ. Γεώργιο Φούρλα.

Παρουσίαση του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών από την Καθηγήτρια του Τμήματος κ. Ευτυχία Ναθαναήλ.

Παρουσίαση του Τμήματος Φυσικοθεραπείας  από τον Επίκουρο Καθηγητή του Τμήματος κ. Σάββα Σπανό.

Παρουσίαση του Τμήματος Ιατρικής  από τον  Αναπληρωτή Πρόεδρο κ. Ιωάννη Τσούγκο.

Tο εφόδιο των μεταπτυχιακών σπουδών στη σημερινή αγορά εργασίας από τον Δρ Κωνσταντίνο Ζαχαρή, Δ/ντή 5ου ΓΕΛ Καρδίτσας, Διδάσκοντα Πανεπιστημίου Θεσσαλίας & ΕΑΠ.

από κάτω από: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρουσιάσεις τμημάτων του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

Μάρτιος 2021
    « Φεβ   Απρ »