Ενημέρωση-Επιμόρφωση

Στα πλαίσια των αρμοδιοτήτων του και ανταποκρινόμενο σε αιτήματα ενημέρωσης-επιμόρφωσης Συλλόγων Διδασκόντων Σχολικών Μονάδων, το ΚΕΣΥ Καβάλας οργάνωσε τρεις ωριαίες συναντήσεις με τις εκπαιδευτικούς του 5ου Νηπιαγωγείου Καβάλας με τ’ ακόλουθα θέματα :

• Περιγραφική αξιολόγηση νηπίων με δυσκολίες μάθησης  (Χρυσάφη Βασιλική, εκπαιδευτικός ειδικής αγωγής).
  • Κλίμακα αξιολόγησης δεξιοτήτων παιδιών προσχολικής ηλικίας (ανιχνευτικό εργαλείο-συγγραφείς: Ασημίνα Μ. Ράλλη & Αικατερίνη Μαριδάκη-Κασσωτάκη) (Χρυσάφη Βασιλική, εκπαιδευτικός ειδικής αγωγής).
  • Διαδικασία αξιολόγησης νηπίων στο ΚΕΣΥ Καβάλας  (Χρυσάφη Βασιλική εκπαιδευτικός ειδικής αγωγής, Φενερτζιάν Μαρία ψυχολόγος, Μητώσης Κωνσταντίνος κοινωνικός λειτουργός).

Οι συναντήσεις πραγματοποιήθηκαν στους χώρους του ΚΕΣΥ Καβάλας στις 31/10/2019, 15/11/2019 και 28/11/2019 αντίστοιχα.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.