Ενημέρωση για εξ αποστάσεως συμβουλευτική υποστήριξη

Η Διεπιστημονική Ομάδα του Κ.Ε.Σ.Υ. Καβάλας δύναται να παρέχει συμβουλευτική υποστήριξη σε γονείς και μαθητές/τριες, που είτε έχουν αξιολογηθεί από την υπηρεσία μας είτε απευθύνονται σε αυτήν πρώτη φορά, και η οποία θα αφορά στην κατά μέγιστο βαθμό διατήρηση της εκπαιδευτικής διαδικασίας και κυρίως της εκπαιδευτικής σχέσης και επαφής μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών που φοιτούν σε όλα τα εκπαιδευτικά πλαίσια (Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ή γενικά σχολεία με Παράλληλη Στήριξη ή άλλον τρόπο εκπαιδευτικής υποστήριξης).

Συνεπώς, ο ενδιαφερόμενος γονέας ή κηδεμόνας καλείται να υποβάλει το αίτημα του προς την Υπηρεσία μας είτε ηλεκτρονικά στο mail@kesy.kav.sch.gr  είτε στα τηλέφωνα 2513-503471 και 503473 και σε ώρες γραφείου (8πμ – 2μμ).

Στη συνέχεια ένα μέλος της διεπιστημονικής ομάδας (Κοινωνικός Λειτουργός, Ψυχολόγος, Ειδικοί Παιδαγωγοί Π/θμιας και Δ/θμιας εκπαίδευσης, Λογοθεραπεύτρια, Εργοθεραπεύτρια και Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού) θα επικοινωνήσει μαζί του το συντομότερο δυνατό.

Κατηγορίες: Δράσεις, Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.