ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ Ιωαννίνων

Οδηγοί υποστήριξης εν όψει της πανδημίας COVID-19

Απρ 202022

Video με οδηγίες για παιδιά για την αντιμετώπιση του COVID-19

Οδηγίες προς τους γονείς από το Εργαστήριο Σχολικής Ψυχολογίας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.

Οδηγίες Ενημέρωσης των Παιδιών για το θέμα του  Κορωνοϊού από το Κοινοτικό Κέντρο Ψυχικής Υγείας Παιδιών και Εφήβων-Ψυχιατρική Κλινική, Τμήμα Ιατρικής, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Οδηγός για γονείς από το Κοινοτικό Κέντρο Ψυχικής Υγείας Παιδιών και Εφήβων Αθηνών – Γενικό Νοσοκομείο Παίδων Αθηνών “Παν. & Αγλαϊας Κυριακού”

Στα  πλαίσια της Κοινωνικής  προσφοράς για την πανδημία εξ αιτίας του κορωνοϊού  COVID-19 ο Σύλλογος Ελλήνων Ψυχολόγων – ΣΕΨ  μετέφρασε και επιμελήθηκε στα Ελληνικά το παιδικό εγχειρίδιο με τίτλο «Γεια σου, με λένε Κορώνα!»

Η ιστορία για παιδιά «Γεια σου, με λένε Κορώνα!» έχει γραφτεί από την Βελγίδα ψυχολόγο κα Lies Scaut.

Δύο κείμενα, που συνέταξαν οι ψυχολόγοι της Μέριμνας, οποία βοηθούν τους γονείς να ανταπεξέλθουν στις προκλήσεις των καιρών και να στηρίξουν αποτελεσματικά τα παιδιά τους.

οδηγίες για το πώς οι γονείς να φροντίσουν τον εαυτό τους ώστε να είναι σε θέση να λειτουργούν στον γονικό ρόλο τους με επάρκεια

προτάσεις για το πώς οι γονείς να συζητούν και να στηρίζουν τα παιδιά τους στον καιρό της πανδημίας.

από κάτω από: Τελευταία νέα| με ετικέτα  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Οδηγοί υποστήριξης εν όψει της πανδημίας COVID-19

Τα σχόλια είναι κλειστά.

ΚΕΔΑΣΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

Πατήστε στην εικόνα για να οδηγηθείτε στην τοποθεσία μας από τους χάρτες του GOOGLE