Εγγραφές για το σχολικό έτος 2023-2024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας πληροφορούμε ότι οι αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2023-2024, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2023.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας (αναζητείται από το σχολείο)

β. Βιβλιάριο Υγείας του/της μαθητή/τριας

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή

δ. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό (το Πιστοποιητικό στο τέλος της τρέχουσας σχολικής χρονιάς).

ε. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας. (λογαριασμό ΔΕΗ ή ύδρευσης)

στ. Δήλωση μόνιμης κατοικίας μαθητή (παρέχεται από το σχολείο)

ζ. Υπεύθυνη Δήλωση και των 2 γονέων ή κηδεμόνων για εγγραφή στο Ολοήμερο πρόγραμμα του Σχολείου (παρέχεται από το σχολείο).

η. Υπεύθυνη Δήλωση έτερου γονέα ότι επιθυμεί την εγγραφή του τέκνου του στη συγκεκριμένη σχολική μονάδα (παρέχεται από το σχολείο).

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΟΝΙΜΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

ΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΗΜΕΡΟ