Καλή χρονιά!!!

Καλή χρονιά με υγεία και χαρά σας εύχονται τα …Τερα(τεταρ)τάκια του 21ου Δημοτικού Σχολείου Αθήνας “Λέλα Καραγιάννη”.

Μεγαλώσαμε και μετά από ένα χαρούμενο καλοκαίρι αρχίζουμε την καινούρια σχολική χρονιά με πολλή πολλή όρεξη!! Το όνομά μας είναι γλωσσοπαίγνιο και θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι δηλώνει διάθεση για πολλή δουλειά, δημιουργία, γέλιο κι ατέλειωτο παιχνίδι! Σας προειδοποιούμε ότι θα μας βρείτε παντού: στα μαθήματα, σε γιορτές, σε προγράμματα, σε παιχνίδια , σε συνεργασίες με άλλα τμήματα… Θα είμαστε συγγραφείς, ποιητές, ζωγράφοι, αθλητές, ηθοποιοί, τραγουδιστές, ερευνητές κι ό,τι άλλο προκύψει στην πορεία…Θα σας ενημερώνουμε μέσα από την ιστοσελίδα μας γι΄αυτό προσθέστε μας στα αγαπημένα σας!!!