Νοέ 202015

Αγαπητοί γονείς,

Όπως έχετε όλοι πληροφορηθεί η Πολιτεία προχώρησε σε αναστολή λειτουργίας των Δημοτικών Σχολείων από Δευτέρα 16/11 και για δύο εβδομάδες. Η εκπαίδευση των μαθητών θα γίνεται με την εξ αποστάσεως διδασκαλία όπως αυτή περιγράφεται αναλυτικά στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Τη Δευτέρα 16/11 κατόπιν συνεννόησης μπορείτε να έρχεστε στο σχολείο προκειμένου να παραλάβετε τα πράγματα των μαθητών που έχουν μείνει στην τάξη (μπλοκ, κουτιά με τα υλικά, τετράδια μουσικής, βιβλία μελέτης, και ό,τι άλλο πιθανόν να έχουν ξεχάσει οι μαθητές στο θρανίο τους την Παρασκευή).
Για να έρθετε στο σχολείο, στο μήνυμα στο 13033 ή στη βεβαίωση μετακίνησης θα επιλέξετε τον αριθμό 4.

Επίσης θέλω να σας ανακοινώσω ότι πλέον η αλληλογραφία μας, τόσο από το σχολείο όσο και από τους εκπαιδευτικούς θα γίνεται αποκλειστικά στο mail που διαθέτετε όλοι στο ΠΣΔ. Εκεί θα λάβετε και το πρόγραμμα της εξ αποστάσεως διδασκαλίας, μέσα στις επόμενες μέρες.

Για να εισέλθετε στο mail αυτό πληκτρολογείτε:

και εισέρχεστε με το όνομα χρήστη και τον κωδικό του ΠΣΔ.

Αναλυτικές πληροφορίες και βίντεο, θα βρείτε στην ιστοσελίδα του σχολείου.