Camera Zizanio 2018

Η ταινία  “Γίνε η Γέφυρα της Ζωής” των ΣΤ1 και ΣΤ2 τάξεων (σχολ. έτος 2017-18) και η ταινία “Lost Boy” της μαθήτριας Κατερίνας Μ. προκρίθηκαν και συμμετέχουν στο διαγωνιστικό τμήμα της 18ης Ευρωπαϊκής Συνάντησης Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας – Camera Zizanio 2018 και θα προβληθούν στο 21ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους που θα λάβει μέρος από 1 έως 8 Δεκεμβρίου 2018 στον Πύργο Ηλείας. Οι ταινίες δημιουργήθηκαν από τους μαθητές κατά το σχολικό έτος 2017-2018 στα πλαίσια του τοπικού θεματικού δικτύου “Κινηματογραφική Εκπαίδευση”. (Υπεύθυνες εκπ/κοι: Κατερίνα Κατσιούρα- ΠΕΟ8, Μαίρη Χατζηθεοδωρίδου-ΠΕ70, Βάσω Καυκιά-ΠΕ70, Μαρία Γιαλένιου-ΠΕ16). Ευχόμαστε καλή επιτυχία στον διαγωνισμό!

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα προβολών εδώ