Διάκριση στον 4ο πανελλήνιο διαγωνισμό σκίτσου οδικής ασφάλειας

Το Εθνικό Θεματικό Δίκτυο Κυκλοφοριακής Αγωγής, που συντονίζει η Διεύθυνση Α/θμιας Εκπ/σης Σερρών και η Επιστημονική Ομάδα EDUCARTOON, συνδιοργάνωσαν τον 4ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό σκίτσου με θέμα «Η χρήση του δρόμου…είναι στο χέρι σου – Αύριο εγώ θα οδηγώ», ο οποίος διεξήχθη υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων και απευθύνθηκε σε μαθητές δημοτικών σχολείων (Δ΄- Ε΄- Στ΄ δημοτικού), Γυμνασίων και Λυκείων της χώρας. (Σχολικό έτος 2015-16)
Οι συμμετοχές των μαθητών –τριών ξεπέρασαν τις 800 (ατομικές και ομαδικές), από 82 σχολεία όλης της Επικράτειας και της Ομογένειας, με τη στήριξη 110 εκπαιδευτικών.

Η μαθήτρια του 88ου Δημοτικού σχολείου Θεσσαλονίκης Παγώνα Μπουλάκη έλαβε έπαινο για το έργο της και πριν λίγες μέρες τον παραλάβαμε στο σχολείο. Της ευχόμαστε συγχαρητήρια και καλή πρόοδο στο γυμνάσιο πια!

Αποτελέσματα 4ου πανελλήνιου διαγωνισμού σκίτσου οδικής ασφάλειας