Μαθητική έκθεση «Αποτυπώματα – Χρώματα – Συναισθήματα»

Η συμμετοχή του 88ου Δ.Σ. Θεσ/νίκης

Η συμμετοχή του 5ου Δ.Σ. Θεσ/νίκης

Με μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκαν την Παρασκευή 5 Μαΐου τα εγκαίνια της έκθεσης ζωγραφικής  «Αποτυπώματα – Χρώματα – Συναισθήματα» στην πινακοθήκη της Εταιρίας Μακεδονικών σπουδών, που διοργάνωσε η Ένωση Εκπαιδευτικών Εικαστικών Μαθημάτων. Στην έκθεση  συμμετέχουν 45 εικαστικοί εκπαιδευτικοί και 80 Σχολεία από τη Θεσσαλονίκη και ορισμένες πόλεις της Β. Ελλάδας.

Μετά την επιτυχημένη περσινή έκθεση που ως θέμα είχε το προσφυγικό ζήτημα και τις ανθρώπινες αξίες, φέτος η αίθουσα της πινακοθήκης γέμισε με χρώματα και αισιοδοξία!

Σας περιμένουμε να την επισκεφτείτε!

Ημέρες επίσκεψης: Δευτέρα – Κυριακή εκτός Σαββάτου και αργιών
Ώρες επίσκεψης: 09:00 – 14:00

Δύο απογεύματα ανοιχτά, έναρξης και λήξης της έκθεσης 5 και 15 Μαΐου, 19:00-21:00