Οι μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Ν. Καλλικράτειας μας χάρισαν μαγικές στιγμές κάτω από την πανσέληνο!

2 Ιουνίου 2015…..Πανσέληνος! Το φεγγάρι μας μάζεψε στην αυλή του 1ου Δημοτικού Ν. Καλλικράτειας. Παιδιά, γονείς, εκπαιδευτικοί παρακολούθησαν την μουσικοχορευτική παράσταση “Τραγουδώντας και Χορεύοντας  με τον Ήλιο και το Φεγγάρι”, στην οποία συμμετείχαν όλοι οι μαθητές του σχολείου. Η δράση εντάσσεται στα καινοτόμα εκπαιδευτικά προγράμματα και οι πρόβες έγιναν κατά τη διάρκεια του μαθήματος της γυμναστικής με υπεύθυνους εκπαιδευτικούς την κ. Κυριακή Αυγήτα (ΠΕ11) και τον κ. Αθανάσιο Μυλωνά (ΠΕ11). Υπεύθυνη χορωδίας: Κ. Γερακίνα Γκολόη (ΠΕ08) , υπεύθυνη σκηνικών: Κατερίνα Κατσιούρα  (ΠΕ08).

IMG_5826 IMG_5873

IMG_5785-