Πρωτιά για την Ελλάδα! «Διαγωνισμός Comic του Συμβουλίου της Ευρώπης με τίτλο «Δημοκρατία και Ανθρώπινα Δικαιώματα στο σχολείο»

Την πρώτη θέση στον Διαγωνισμό Comic  του Συμβουλίου της Ευρώπης με τίτλο “Δημοκρατία και Ανθρώπινα Δικαιώματα στο Σχολείο”, ανάμεσα σε 34 comic που είχαν επιλεγεί από επιτροπή, κατέλαβε η μαθήτρια Ιωάννα Συμεωνίδου από το σχολείο “Αναστάσιος Καραμίντζας”, με το έργο αρ.251. Αξίζει να σημειωθεί ότι και το τρίτο σε κατάταξη έργο είναι από την Ελλάδα (αρ.246), όπως και το πέμπτο έργο με τον αρ.56. Στον ίδιο διαγωνισμό την 21η θέση κατέλαβε ο Μιχάλης Μανωλούτσος, της Δ’ Τάξης του 1ου Δημοτικού Πολυγύρου με το έργο “Me and Him”, αρ.192. Μεγάλη λοιπόν επιτυχία για την Ελλάδα! Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και ευχόμαστε η ζωή τους να είναι πάντα γεμάτη επιτυχίες και να παλέψουν για έναν κόσμο καλύτερο!!!!!!

Καταγραφή3o

Καταγραφή5o

comic contest_

Περισσότερες λεπτομέρειες για τον διαγωνισμό και τα αποτελέσματα μπορείτε να δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Comic strip competition “Democracy and human rights at school” – News