Βιογραφικό

Κατερίνα Κατσιούρα, εικαστικός.  Γεννήθηκε και εργάζεται στη Θεσσαλονίκη.

ΠΤΥΧΙΑ

• Πτυχίο Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών του Αριστοτελείου Θεσσαλονίκης με κατεύθυνση Ζωγραφική. (2002)
  • Πιστοποίηση Δεξιοτήτων και Γνώσεων στις Τεχνολογίες Πληροφορίας και Επικοινωνιών (Α’ Επιπ.)
  • Certificate of Proficiency in English, The University of Michigan. (2007)

ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ-ΒΡΑΒΕΙΑ

• 2003-05: Εκπόνηση καλλιτεχνικού έργου με υποτροφία από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών υπό την επίβλεψη του καθηγητή του Α.Π.Θ. κου. Ι. Φωκά.
  • Υποτροφία επίδοσης και βραβείο από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών για το ακαδημαϊκό έτος 1998-99.
  • Υποτροφία επίδοσης και βραβείο από το Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών για το ακαδημαϊκό έτος 1997-98.

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ

• Από το σχολ. έτος 2013-2014 διδάσκει το μάθημα των Εικαστικών στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, μετά από μετάταξη της από τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
  • Το 2005 επιτυγχάνει στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και έως το σχολ. έτος 2012-2013 διδάσκει το μάθημα των Εικαστικών στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
  • 2003-2004: Διδασκαλία του μαθήματος των Εικαστικών σε ολοήμερα δημοτικά ως ωρομίσθια.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΟΜΙΛΟΥΣ

Επιμελητήριο Εικαστικών Τεχνών Ελλάδος (Ε.Ε.Τ.Ε.).

Ένωση Εκπαιδευτικών Εικαστικών Μαθημάτων (ΕΝ.ΕΚ.Ε.Μ.)

Άνοιγμα μενού