Διερεύνηση Επιμορφωτικών αναγκών 7ης Ενότητας Σχολικών Μονάδων – Αποτελέσματα

15 Μαρτίου 2019 Δεν επιτρέπονται σχόλια Από Κατερίνα Νικολακοπούλου

Η διερεύνηση επιμορφωτικών αναγκών διενεργήθηκε στο χρονικό διάστημα  από 1 Φεβρουαρίου μέχρι αρχές Μαρτίου 2019, από τους ίδιους τους Δ/ντές και Δ/ντριες των Σχολικών Μονάδων. Αποτέλεσε τη συνέχεια των πρώτων επιμορφωτικών συναντήσεων Ομάδων Διευθυντών/ντριών Σχολείων για τις νέες δομές υποστήριξης του εκπαιδευτικού έργου των Σχολείων και μία δέσμευση μεταξύ αυτών και της ΣΕΕ ΠΕ70 παιδαγωγικής ευθύνης των Σχολικών Μονάδων. Ήταν μία πρώτη δράση που συζητήθηκε και συμφωνήθηκε μεταξύ ΣΕΕ – Διευθυντών/ντριών και δέσμευση σε μία κοινή προσπάθεια κλιμάκωσης ενεργειών ανάπτυξης της μεταξύ των εκπαιδευτικών συνεργασίας και ενδυνάμωσης του ρόλου αυτών και του σχολείου.

Στόχος της δράσης αυτής ήταν η καταγραφή των επιμορφωτικών αναγκών των εκπαιδευτικών και ο περαιτέρω σχεδιασμός της επιμόρφωσης σε επίπεδο ενότητας σχολείων. Επίσης, δευτερεύοντα στόχο αποτέλεσε η διαμόρφωση άποψης για τη μορφή επιμόρφωσης που επιθυμούσαν.

Τα αποτελέσματα της διερεύνησης επιμορφωτικών αναγκών μπορείτε να δείτε πατώντας:

Συνολικά Αποτελέσματα Διερεύνησης Επιμ. αναγκών από Σ.Μ. Συνολικά Αποτελέσματα Διερεύνησης Επιμ. αναγκών από Σ.Μ.