52ο Δημ. Σχ. Πάτρας _ Εθελοντική Αιμοδοσία

8 Μαρτίου 2019 Δεν επιτρέπονται σχόλια Από Κατερίνα Νικολακοπούλου
Δράση εθελοντικής Αιμοδοσίας στο 52ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας
Αξίζει να ακούσουμε τις φωνές των μαθητών και μαθητριών της Ε΄τάξης του 52ου Δημοτικού Σχολείου Πατρών και να ανταποκριθούμε στην πρόσκληση αγάπης, ζωής και ελπίδας προς τον πάσχοντα συνάνθρωπο, την οποία απευθύνουν σε γονείς και συμπολίτες,  σε όλους μας! Στην πρόσκληση για εθελοντική αιμοδοσία, η οποία θα πραγματοποιηθεί στο 52ο Δημοτικό Σχολείο Πάτρας, την Δευτέρα, 18 Μαρτίου και ώρα 9.00 έως 13.00.
Θερμά συγχαρητήρια στο σχολείο για την πρωτοβουλία διοργάνωσης μιας τόσο ανθρώπινης δράσης και στους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε΄τάξης για τη εξαιρετική ενημερωτική επιστολή τους! Τα παιδιά αποτελούν πάντα τους καλύτερους πρεσβευτές μηνυμάτων ανθρωπιάς και ευαισθητοποίησης.
Καλή επιτυχία στη δράση των μαθητών και του Σχολείου!
Την αφίσα του Σχολείου και την επιστολή των μαθητών της Ε΄τάξης του 52ου Δ.Σχ. Πάτρας μπορείτε να βρείτε πατώντας στους παρακάτω υπερσύνδεσμους: