Καλό καλοκαίρι

Το καλοκαίρι ήρθε πια. Άλλη μια σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Πλέον οι μαθητές βρίσκονται σε διακοπές. Ελάχιστοι είναι αυτοί που διαβάζουν για να περάσουν το Σεπτέμβριο. Ακόμα λιγότεροι είναι αυτοί που έχουν αρχίσει ακόμα δεν άρχισαν οι καλοκαρινές διακοπές τις επαναλήψεις. Οι περισσότεροι πλέον απολαμβάνου ξέχνιαστα τις καλοκαιρινές διακοπές τους. Πολλοί επισκέπτονται τα χωριά τους, άλλοι τις πατρίδες τους και άλλοι διάφορους προορισμούς που θαυμάζουν! Κι όμως όλοι αυτό χρειαζόμαστε· ένα υπέροχο καλοκαίρι το οποίο θα μας βοηθήσει να απαλαγούμε από τα άγχη, την κούραση και την πίεση της σχολικής χρονιάς που μας πέρασε, και παράλληλα να ετοιμαστούμε για να αντέξουμε τα βάρη της επόμενης! Γι’ αυτό, πρέπει κι αυτό το καλοκαίρι να ξεκουραστούμε χωρίς όμως να παραμελήσουμε και τις υποχρεώσεις μας. Έυχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι και καλή ξεκούραση, και το Σεπτέμβρη να επιστρέψουμε από τις καλοκαιρινές μας διακοπές πιο ξεκούραστοι και ψυχικά δυνατοί!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.

Ένα σχόλιο στο Καλό καλοκαίρι

1. Ο/Η Χ. Μοτσενίγος λέει:

Εύχομαι σε σένα αλλά και σε όλα τα παιδιά ένα ανέμελο και ευχάριστο καλοκαίρι.