preload
Ιούν 13 28

Την Τρίτη 25 Ιουνίου 2013 πραγματοποιήθηκε ημερίδα για τους καθηγητές Πληροφορικής του Ν. Τρικάλων με θέμα  “Τα ρομπότ, οι Φίλοι μας” στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου ΕΠΑΛ Τρικάλων. Σε αυτήν συμμετείχαν ως εισηγητές και τέσσερις μαθητές της Β’ τάξης του 7ου Λυκείου Τρικάλων, οι Σκρέκα Αλεξάνδρα, Σταμούλη Γεωργία, Χονδρός Κωνσταντίνος και Τσιούλης Αθανάσιος, οι οποίοι παρουσίασαν την εφαρμογή που υλοποιήθηκε στα πλαίσια της ερευνητικής εργασίας κατά το σχολ. έτος 2012-2013 και είχε ως θέμα “Εκπαιδευτική Ρομποτική και Προγραμματισμός”. Οι μαθητές πραγματικά εντυπωσίασαν το ακροατήριο και απέσπασαν πολλάκις το αυθόρμητο χειροκρότημά του. Η προσπάθειά τους ήταν αξιέπαινη και παραδειγματική. Καθοδηγητής τους, ο καθηγητής Πληροφορικής του σχολείου, κ. Βασίλειος Σπάχος, υπεύθυνος για την  υλοποίηση της προσπάθειας.

Οι μαθητές

Οι μαθητές με τον κ. Σπάχο

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται

Φιλοξενείται από Blogs.sch.gr