ΟΜΑΔΙΚΑ ΕΡΓΑ Β’ Γυμνασίου 2020-21

Η Σχολική Χρονιά 2020-2021, όπως όλοι μας βιώσαμε, ήταν μια ιδιαίτερη χρονιά! Εξαιτίας των συνθηκών της πανδημίας του COVID 19 η εκπαίδευση των μαθητών μας χαρακτηρίστηκε από  διαστήματα «δια ζώσης» και «εξ αποστάσεως» εκπαίδευση. Αναγκαστήκαμε να διαφοροποιήσουμε τον τρόπο λειτουργίας του μαθήματος της Τεχνολογίας και δυστυχώς μεταξύ άλλων στερήσαμε από τους/τις μαθητές/μαθήτριές μας ευχάριστες, ανέμελες και δημιουργικές στιγμές και δραστηριότητες.

Οι δυσκολίες πολλές για όλους μας καθώς ήταν πρωτόγνωρη η νέα αυτή διαδικασία μάθησης και εκπαίδευσης. Ευχαριστούμε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες μας γιατί με πείσμα και επιμονή, προσπάθησαν, κρατήθηκαν ενεργοί, όσο μπορούσε ο καθένας, και ανταποκρίθηκαν θετικά στις πολλαπλές προκλήσεις του μαθήματος!  Ολοκλήρωσαν τις γραπτές τους εργασίες και με ευφάνταστο και δημιουργικό τρόπο κατασκεύασαν ομοιώματα τεχνολογικού ενδιαφέροντος που πραγματικά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!! Οι παρουσιάσεις των έργων που κατασκεύασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες έγιναν με μεγάλη επιτυχία μέσα στην τάξη και έτσι όλοι οι μαθητές λειτούργησαν προσθετικά στη μάθηση και την δημιουργικότητα, αντάλλαξαν σκέψεις και προβληματισμούς και απέκτησαν γνώσεις και εμπειρία!!

Δυστυχώς λόγω των συνθηκών της πανδημίας δεν πραγματοποιήθηκε έκθεση των έργων της Τεχνολογίας και δεν μπορέσαμε να παρατηρήσουμε με προσοχή τα έργα που δημιουργήθηκαν με μεράκι και φαντασία από τους μαθητές μας.  Δεν είχαμε την ευκαιρία να επιβραβεύσουμε εκπαιδευτικοί, γονείς, μαθητές, τις προσπάθειες τους και να τους  ενθαρρύνουμε να συνεχίσουν να εξελίσσονται και να αγαπούν τη μάθηση!!  

 

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες του μαθήματος

Μαρκάκη Στυλιανή

Καρασαββίδου Πόπη

Β1 Α’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Καρασαββίδου Καλ.

Παγωτοβιομηχανία «Frosty» Α.Ε.

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές: Βαλεργάκη Μαρία-Ελευθερία, Βαρδάκη Σουζάνα, Βεληβασάκη Ιωάννα, Βολυράκης Γεώργιος, Βούρβαχης Ιωάννης, Γαβριηλίδης Οδυσσέας, Γαβριλάκης Μάριος, Γερακιανάκης Γεώργιος, Δαγαλάκης Άγγελος, Δεληγιάννη Αγγελική, Δοξαστάκης Νικόλαος.

Β1 Β’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Καρασαββίδου Καλ.

Εταιρεία αποκριάτικων ειδών «Αποκριάτικη Τρέλα και Κορδέλα» Α.Ε.

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές: Ζηδιανάκη Ευαγγελία, Θεοδοσούλη Άννα, Καλαϊτζάκης Νικόλαος, Καλονάκης Ελευθέριος, Καπλλανάι Φαμπιόλα, Κηπαράκη Ειρήνη-Αικατερίνη, Κλεισαρχάκη Μαρίνα, Κοζή Αναστασία, Κονιδάκης Ιωάννης, Κοτσάκη Μαργαρίτα Κουγιός Ιωάννης.

Β2 Α’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Καρασαββίδου Καλ.

Αυτοκινητοβιομηχανία «City Car» Α.Ε.

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές: Κουρτικάκη Ιωάννα, Κουτζελάς Σεβαστός, Κρασσά Νικολέτα, Κωνσταντακόπουλος Αλκιβιάδης, Λαδουκάκης Ανδρέας, Λυρώνης Γεώργιος, Μαλαγαρδή Ανθούλα, Μανουσάκης Εμμανουήλ, Μανουσάκης Ιωάννης, Μαρκετάκης Αντώνιος, Μαρνελάκη Μαριαλένα.

Β2 Β’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Καρασαββίδου Καλ.

Σοκολατοβιομηχανία «Choco Boom» Α.Ε.

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές: Μέτα Μαριλένα, Μιχελαράκης Ευάγγελος, Μόσχου Γεωργία, Μπελενιώτης Γεώργιος, Μπορμπαντωνάκης Ιωάννης, Μπουμπάκη Ελένη, Μπουντούρης Κυριάκος, Νινιράκης Νικόλαος, Ντάγκινη Όλγα, Ντάγκινης Δημήτριος, Ξυλούρη Ευαγγελία.

Β4 Α’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρκάκη Στέλλα

Βιομηχανία αναψυκτικών «THE KINGZ»

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές:

ΣΙΦΑΛΕΡΑ ΕΥΓΕΝΙΑ
ΣΠΑΘΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΥΡΜΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ  ΕΛΕΝΗ
ΣΥΡΜΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΤΣΑΚΜΑΚΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΤΣΑΠΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΦΑΖΟΥ ΜΑΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
ΦΡΟΣΥΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ
ΧΑΛΑΜΠΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Β4 Β’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρκάκη Στέλλα

Βιομηχανία ενδυμάτων «C & C»

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές:

ΧΑΛΑΜΠΑΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑ
ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ
ΧΑΧΛΙΟΥΤΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΧΟΥΡΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗ ΦΑΝΗ
ΨΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
ΨΥΧΟΓΙΟΥΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ

 

Β5 Α’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρκάκη Στέλλα

Βιομηχανία φαρμάκων «Nat Med»

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές:

ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
ΑΘΑΝΑΣΑΚΗ ΟΛΓΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ
ΑΛΕΞΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΑΝΤΙΦΥΛΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΑΝΝΑ
ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
ΑΞΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
ΑΣΚΟΡΔΑΛΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
ΑΤΣΑΛΗ ΡΑΦΑΕΛΑ
ΒΑΒΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

Β5 Β’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρκάκη Στέλλα

Βιομηχανία ζυμαρικών «CANDIGHETTI»

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές:

ΒΑΒΟΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΒΑΡΔΙΚΟΥ ΜΑΡΙΣΤΕΛΑ
ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
ΒΑΣΣΑΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΒΕΛΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
ΒΟΥΡΒΑΧΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΓΑΡΓΕΡΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
ΓΙΑΛΟΥΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΓΙΑΝΝΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΓΚΟΥΦΑΣ ΜΙΧΑΗΛ  ΑΓΓΕΛΟΣ
ΓΛΑΚΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ

Β8 Α’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρκάκη Στέλλα

Βιομηχανία παγωτών «ICENICE»

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές:

ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΙΤΣΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ
ΠΟΛΙΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΡΑΤΣΙΝΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
ΠΡΟΒΙΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΡΕΡΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΗΦΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΣΗΦΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
ΣΜΥΡΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Β8 Β’ ομάδα

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρκάκη Στέλλα

Βιομηχανία σοκολάτας «LOVTA»

Την ομάδα αποτελούν οι μαθητές:

ΣΤΡΙΓΚΟΥ ΑΜΑΛΙΑ ΡΑΦΑΕΛΑ
ΤΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΤΡΟΥΛΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΤΣΑΧΠΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΤΣΙΜΙΝΙΚΑΚΗ ΘΑΡΡΕΝΗ ΕΙΡΗΝΗ
ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΦΘΕΝΟΣ ΑΣΤΡΙΝΟΣ
ΦΟΥΚΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΧΑΙΡΕΤΗ ΜΑΡΙΑ
ΧΑΛΑΜΠΑΛΑΚΗ ΔΑΝΑΗ
ΧΑΡΙΣΤΑΚΗ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ

Αφήστε μια απάντηση