Βραβείο Καλύτερης Μαμάς (Β1 και Β2 Τάξη, 24ο Δ.Σ. Ιωαννίνων, Σχ. έτος 2017-2018)

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β1 και Β2 Τάξης του Δ.Σ. Πεδινής πληκτρολόγησαν και μορφοποίησαν στον επεξεργαστή κειμένου LibreOffice Writer ένα βραβείο με αφορμή την Γιορτή της Μητέρας στα πλαίσια της υποενότητας «Δημιουργώ με τον κειμενογράφο» (Ενότητα: «Γνωρίζω, δημιουργώ και εκφράζομαι με τις Τ.Π.Ε.»).

Οι μαθητές είναι ήδη εξοικειωμένοι με τη δημιουργία και πληκτρολόγηση εγγράφου καθώς και με τη μορφοποίηση κειμένου (μέγεθος, χρώμα, τύπος γραμματοσειράς, έντονα και πλάγια γράμματα, υπογράμμιση, κλπ.).

Ακολουθούν τα βραβεία των μαθητών της Β1 Τάξης:

Δείτε το στο slideshare.net

Ακολουθούν τα βραβεία των μαθητών της Β2 Τάξης:

Δείτε το στο slideshare.net
Κατηγορίες: Β Τάξη, Σχολικό έτος 2017-2018, Σχολικό έτος 2017-2018. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.