Στα πλαίσια του προγράμματος Αγωγής Υγείας ,”Ανθρώπινα δικαιώματα” μετά από πρόσκληση, επισκέφθηκαν το σχολείο μας εκπρόσωποι και συνεργάτες του ΣΚΕΠ  (Σύνδεσμος Κοινωνικής Ευθύνης για Παιδιά και Νέους).

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα που ακολουθεί το Σ.Κ.Ε.Π, έχει στόχο την ευαισθητοποίηση και ενημέρωση από άτομα με αναπηρία  με την ενεργή συμμετοχή των μαθητών. Μέσα από το διάλογο οι μαθητές ευαισθητοποιήθηκαν , ενημερώθηκαν και συνειδητοποίησαν τη διαφορετικότητα και τα δικαιώματα των ατόμων με αναπηρία.

Το πρόγραμμα τελεί με έγκριση του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων για Εισαγωγή Βιωματικού Προγράμματος στα Σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας (Γενικής και Επαγγελματικής) Εκπαίδευσης – 25/5/2015 – Aρ. Πρωτ.82778/Δ4).

IMG_0764 IMG_0769 IMG_0771 IMG_0773 IMG_0774