Μετάβαση στα σχόλια

Τηλεδιάσκεψη με συνεργαζόμενο σχολείο από τη Σμύρνη/Τουρκίας 23 Φεβρουαρίου 2013

Συντάκτης: Ιωάννα Χαρδαλούπα | κατηγορίες: eTwinning Projekt, web 2.0 tools, Γενικά, Παρουσίαση, τηλεδιάσκεψη | trackback

14.02.2013 : Ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου, αλλά τους μαθητές και μαθήτριες που συμμετέχουν στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα eTwinning “Διαδικτυακή γερμανόφωνη εφημερίδα” και στο πολιτιστικό πρόγραμμα “scripta manent” του Πρότυπου Πειραματικού Γυμνασίου Πανεπιστημίου Πατρών, ήταν και η μέρα που θα πραγματοποιήθηκε η 1η μας τηλεδιάσκεψη με το σχολείο από τη Σμύρνη της Τουρκίας.

Οι μαθητές είχαν φέρει διάφορα εδέσματα για να γιορτάσουμε το γεγονός, καθώς και μια τούρτα για τους μαθητές από την Τουρκία!

Την τούρτα την γευτήκαμε, βέβαια, μόνον οι έλληνες μαθητές ;-), αλλά “γνωρίστηκαν” με τους συνομίληκους μαθητές από την Τουρκία, τραγούδησαν και παρουσίαστηκε ο καθένας σε όλους με λίγα λόγια για τον εαυτό του!

Πολύ ωραία εμπειρία!

Σχoλια »