Σεπτέμβριος 15, 2020

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ -ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2020-2021

Αγαπητοί γονείς,
Ξεκινάμε τη χρονιά με αυξημένα μέτρα προστασίας.Όταν λέμε αυξημένα μέτρα προστασίας εννοούμε τη χρήση μάσκας, το συχνό πλύσιμο με νερό και σαπούνι, τους καλά αεριζόμενους χώρους, τη χρήση αντισηπτικού και τη τήρηση των αποστάσεων.

Στο νηπιαγωγείο θα κάνουμε αυτό που χρειάζεται, ώστε να λειτουργήσουμε συνεχώς και απρόσκοπτα. Με τη δική σας συνεργασία θα προσπαθήσουμε να ελαχιστοποιήσουμε τους κινδύνους και τις πιθανότητες για μολύνσεις από τον covid-19.

Όλο αυτό το διάστημα με την παρουσία των παιδιών, θα επιδιώξουμε την όσο το δυνατόν καλύτερη και πιο ομαλή προσαρμογή τους  στους όρους που υπαγορεύει το υγειονομικό πρωτόκολλο, αλλά και απαιτεί η εκπαιδευτική διαδικασία.

Μέσα από το ιστολόγιό μου στο πανελλήνιο σχολικό δίκτυο θα σας κρατώ ενήμερους για ζητήματα που αφορούν τη λειτουργία και τη διδακτική πραγματικότητα μέσα στην τάξη του νηπιαγωγείου.

Σας εύχομαι καλή σχολική χρονιά και με υγεία για όλους.